Розробка уроку з розділу "Гідросфера"
Урок №1.
Тема. Поняття про гідросферу. Вода – особлива речовина, найважливіший мінерал на землі. Світовий кругообіг води.
Мета. Сформувати в учнів знання про гідросферу, її склад, світовий кругообіг води, властивості води, як рідини; сприяти розвитку вміння пояснювати взаємозв’язки між оболонками Землі на прикладі світового кругообігу води, розвивати вміння робити висновки, аналізувати інформацію за текстом підручника і відео сюжету.
Обладнання. Карта півкуль, атласи, підручники з географії, комп’ютерне забезпечення.
Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Ознайомлення з розподілом уроків за темою «ГІДРОСФЕРА»
Вода! Це стане темою вивчення цілого розділу, який складається із 9 уроків вивчення нового матеріалу, підсумкового, який буде проведено у формі гри та тематичного оцінювання.
Давайте подивимось презентацію, що чекає нас в далекому плаванні з теми «Гідросфера». (презентація №1)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІУ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності.
Як ви думаєте, чому вивчення води є дуже важливим завданням? (роздуми учнів)
А тепер послухаємо виступ, який підготував ваш однокласник.
( учень виступає із випереджальним завданням про значення води для життя всього живого на Землі та збереження нашої Планети блакитною.)
У. Актуалізація опорних знань. (бесіда)
1.Які оболонки Землі вам відомі?
2.Що ви знаєте про воду?
УІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Поширення води в природі.(бесіда)
Учитель. Вода є скрізь: у повітрі, річках, океанах, під землею, в ґрунті, льодовиках. У природі є три стани води та умови, за яких вона може переходити із одного стану в інший. На карті півкуль переважає голубий колір, космонавти називають нашу Планету блакитною.
Давайте уважно переглянемо слайди, акцентуючи увагу на кожній дрібничці. (презентація №2)
2.Кругообіг води в природі.(робота в парах)
Розгляньте ще раз уважно малюнок, який ви бачили на слайді «Складові гідросфери» та «Кругообіг води в природі», самостійно вивчіть та сформулюйте кілька запитань сусіду по парті, що незрозуміло, поясніть.
Учитель. А тепер дайте відповіді на такі запитання:
Які оболонки Землі взаємодіють під час малого кругообігу води?
Які оболонки Землі взаємодіють під час великого кругообігу води?
І. Організація класу.
ІІ. Ознайомлення з розподілом уроків за темою «ГІДРОСФЕРА»
Вода! Це стане темою вивчення цілого розділу, який складається із 9 уроків вивчення нового матеріалу, підсумкового, який буде проведено у формі гри та тематичного оцінювання.
Давайте подивимось презентацію, що чекає нас в далекому плаванні з теми «Гідросфера». (презентація №1)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІУ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності.
Як ви думаєте, чому вивчення води є дуже важливим завданням? (роздуми учнів)
А тепер послухаємо виступ, який підготував ваш однокласник.
( учень виступає із випереджальним завданням про значення води для життя всього живого на Землі та збереження нашої Планети блакитною.)
У. Актуалізація опорних знань. (бесіда)
1.Які оболонки Землі вам відомі?
2.Що ви знаєте про воду?
УІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Поширення води в природі.(бесіда)
Учитель. Вода є скрізь: у повітрі, річках, океанах, під землею, в ґрунті, льодовиках. У природі є три стани води та умови, за яких вона може переходити із одного стану в інший. На карті півкуль переважає голубий колір, космонавти називають нашу Планету блакитною.
Давайте уважно переглянемо слайди, акцентуючи увагу на кожній дрібничці. (презентація №2)
2.Кругообіг води в природі.(робота в парах)
Розгляньте ще раз уважно малюнок, який ви бачили на слайді «Складові гідросфери» та «Кругообіг води в природі», самостійно вивчіть та сформулюйте кілька запитань сусіду по парті, що незрозуміло, поясніть.
Учитель. А тепер дайте відповіді на такі запитання:
Які оболонки Землі взаємодіють під час малого кругообігу води?
Які оболонки Землі взаємодіють під час великого кругообігу води?
Чому такий рух води називають великим кругообігом?
(відповіді учнів)
3.Властивості води.
Які наслідки великого кругообігу води, про невтомний рух води-мандрівниці розкажуть наступні слайди, стежте уважно.
(перегляд № 3) (групова робота)
Визначити властивості води (здатність води розчиняти, розмивати, переносити та накопичувати гірські породи.
(ігровий момент)
А тепер підберіть означення до слова «вода».
Учні називають своє значення і при цьому стають в коло (чиста, смачна, свячена, тала, свіжа, каламутна, солона і т.д.). У кінці до цього кола приєднується вчитель із своїм означенням.
Учитель. Як ви бачите, ми створили коло однодумців, і об’єднало нас у цьому колі таке просте і близьке кожному з нас слово «вода». І я дуже хочу, щоб у такому тісному колі, допомагаючи один одному, ми стали однією командою на нашому кораблику, який понесе нас на хвилях теми «Гідросфера».
У. Закріплення нового матеріалу.
1. У кожного з вас є текст, виправте в ньому помилки та перевірте один одного.
( Вода – особлива речовина. Неважливий мінерал на Землі. Вона перебуває в чотирьох станах і не переходить з одного в другий. Унаслідок нагрівання вода стискується. Перетворюючись на лід, вона зменшується в об’ємі. Вода не впливає на зміну рельєфу Землі.)
2.
А тепер об’єднайтесь в групи і спільно попрацюйте над завданнями: ( дітям роздані додатки завчасно) (групова робота)
А тепер об’єднайтесь в групи і спільно попрацюйте над завданнями: ( дітям роздані додатки завчасно) (групова робота)
ü
Доведіть,
що вода змінює рельєф Землі.
ü
Назвіть
три стани води в природі і три складові частини гідросфери.
ü
Чому
Світовий океан не переповнюється водою, адже в нього постійно впадає велика
кількість рік?
ü
Що
сталося б на Землі, якби припинився великий кругообіг води?
УІІ. Підсумок уроку.
- Чи цікаво було вчитись?
- Чи виконали ми завдання, поставлені на початку уроку?
- Що допомогло опанувати тему?
Оцінювання учнів.
УІІ. Домашнє завдання.
параграф 16 у підручнику;
завдання за вибором:
ü
скласти
оповідання «Краплинки-мандрівниці»;
ü
знайти
вірш, де сказано про воду;
ü
підібрати
5 прислів’їв або загадок про воду (не забудьте враховувати три стани води в
природі).
Немає коментарів:
Дописати коментар